ENGLISH TÜRKÇE
Şirketimiz Akkim Bayisidir.
ENGLISH TÜRKÇE ENGLISH TÜRKÇE
ENGLISH TÜRKÇE
Bengü Kimya Ana Sayfa Hakkımızda Ürünlerimiz Belgelerimiz Tanıtım Videosu İletişim
 
  Duyru ve Haberler
 Bengü Kimya 20 Yaşında !
Bengü Kimya 20 Yaşın Bengü Kimya çalışanları yıllardan beri özveriyle çalışarak şirketimizi bu g ...   Devamı »
 VELİ BENGÜ İ.Ö.O
VELİ BENGÜ İ.Ö.O MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI. NİĞDE - BOR - Veli Bengü İlkokulu. 2007 yılında öğr ...   Devamı »
 
 VELİ BENGÜ İ.Ö.O
 Resmi Büyütmek Yçin Tyklayynyz!  Resmi Büyütmek Yçin Tyklayynyz!  Resmi Büyütmek Yçin Tyklayynyz!  Resmi Büyütmek Yçin Tyklayynyz!
MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI. NİĞDE - BOR - Veli Bengü İlkokulu. 2007 yılında öğretime başladı. Şirket kurucumuz Şenol BENGÜ maddi durumlarından dolayı okuyamadığından okumayı ve okuyanları severdi zaman zaman memleket ziyaretlerinde okullara özellikle ilköğretim okullarına katkıda bulunurdu.

Yıllar sonra kendi okuduğu ilköğretim okuluna gelince okulun kırık dökük halini gördü ve yeni bir okul yaptırmaya karar verdi. Bu projenin faliyete geçmesi için Bengü Kimya çalışanlarına talimat vererek okulun yapılması için gerekli tüm masrafların karşılanması ve biran evvel bitmesi için gerekli süreci başlattı.

Böylelikle Şenol BENGÜ çok değer verdiği ve babasına vermiş olduğu sözüde yerine getirdi ayrıca okulun adınıda VELİ BENGÜ İ.Ö.O. olarak babasının adını verdi.


YAĞLICA-ATATÜRK İLKOKULU´ndan VELİ BENGÜ´ye

Öğretmen Ahmet Oğuz önderliğinde yapılan çalışmalarla ´Yüzbaşının Evi´ olarak bilinen bina özel idareden kiralanır. 15 Ocak 1948 tarihinde 1. ve 2. sınıfla eğitime başlanır. Niğde Umumi Meclisi 1949 yılında Yağlıca İlkokulu olarak okulun adını tesciller.


1952 yılında Okul Aile Birliği ve Bor halkı girişimi ile yeni bina yapımı çalışmaları başlar. 2500 liraya Tevfik Çankaya´dan Özel İdarece alınmış arsada 10/05/1954 tarihinde yeni okul binası temeli atılır. Mahmut Nedim İrengün, Kızılay ve halk desteği ile okul yapılır. 110 liraya mal olan okul12/04/1956 tarihinde yeni binasında eğitime açılır. 04/01/1956 tarihinde Yağlıca İlkokulu adı kaldırılarak, Atatürk İlkokulu adı konulur.
Tahsin Akgül, 1956-1972 yılları arası okulun ilk müdürüdür. 1960 yılında 360 öğrencisi vardır.

2006 yılına gelindiğinde ihtiyaca yanıt veremeyecek durumdadır.
Okulumuz mezunu olan hayırsever işadamı Şenol BENGÜ´nün vefası ve fedakarlığı ile yaptırılan yeni binamız, 2006-2007 eğitim öğretim yılı 2. döneminde tamamlanmış ve hizmete açılmıştır. Okulumuz, 18 derslikli olarak yapılan yeni binamızda, Milli Eğitim Bakanlığı ile yapılan protokol gereği Veli Bengü İlköğretim Okulu adını almıştır.

Okulumuzun adı, 4+4+4 Eğitim sistemiyle de İlkokula dönüştürülmüş ve Veli Bengü İlkokulu olmuştur.

Web Adresi: http://borvelibengu.meb.k12.tr/
 10.12.2015 
 
Tüm Haberler
  » Bengü Kimya 20 Yaşında !
  » VELİ BENGÜ İ.Ö.O
   
Bengü Kimya © 2015 | Tekstil Kimyasalları